Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STRASZNA NOC

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1931
 • Premiera:
  1931. 12. 19
 • 2600 m, Film w wersji niemej i dźwiękowej.

Dwie skłócone rodziny - polska Owsików i niemiecka Kohnków. Żonę latarnika Owsika napastuje Jan Kohnke, za co zostaje dotkliwie pobity przez jej męża... W czasie akcji ratunkowej na morzu ginie Tomek, syn Jana Kohnke, który czyni odpowiedzialną za śmierć swego syna Hankę, wychowanicę Owsików... Uratowany rozbitek - Rzepa, przygarnięty przez Kohnkego, zaleca się do Hanki, choć ma ona narzeczonego - sternika Jana Kohnkego. Hanka i Rzepa widzieli przy nim starego Owsika. Rzepa obiecuje milczeć, jeśli dziewczyna mu się odda... Owsik trafia do więzienia, choć Hanka chce wziąć winę na siebie... Rzepa podstępem zwabia Hankę na kuter i chce z nią uciec. Pościg dopędza ich na pełnym morzu, a Andrzej wybawia dziewczynę z rąk porywacza. Magda, pasierbica Jana Kohnkego, którą Rzepa oszukał i zdradził, wskazuje jego jako mordercę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Utwór Antoniego Marczyńskiego
Powieść
AutorAntoni Marczyński

Varia
pokaż

2019.11.09 00:14:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl