Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIKIE POLA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1932
 • Premiera:
  1932. 03. 18
 • Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Ucichły ostatnie echa wojny światowej . . . Oficerowie, żołnierze różnych armii ostatkiem sił przedzierają się przez pustkowia Rosji do polskiej granicy. Docierają do Miłojca. Zbig i Węgier Bodenyi wybierają się do wsi, by zdobyć pożywienie. Poznają Basię, pomiędzy nią a Zbigiem nawiązuje się sympatia. Niestety, na skutek podstępu, Basia pada ofiarą gwałtu pułkownika armii carskiej, Radki. Nadjeżdżają bolszewicy. Zbig wyprowadza Basię do kaplicy. Gdy wraca do towarzyszy przeżywa szok - wszyscy zginęli. Z rozpaczy podnosi Zbiga budząca się świadomość obowiązku wobec Basi, którą gorąco pokochał. Musi wyprowadzić ją z tego cmentarzyska wojny, aby rozpocząć razem nowe życie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.06.07 00:25:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych