Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LEGION ULICY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1932
 • Premiera:
  1932. 03. 18
 • 2500 m,

  Lokacje: Warszawa (Port Praski).

  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Matka Józka, szwaczka, ulega nieszczęśliwemu wypadkowi i na długie miesiące przykuta zostaje do łóżka. Chłopiec jest sam, traci gmach nad głową, nie ma z czego żyć. Za namową przyjaciela, Władka, wstępuje do "legionu ulicy", zostaje jednym z rzeszy młodocianych sprzedawców gazet. Gdyby nie solidarność kolegów i przyjaźń Władka, trudno byłoby mu przetrwać pierwsze trudne chwile. Poznaje też Jaśkę, dziewczynę, którą pokocha. Chorą matkę chłopca czeka poważna operacja. Istnieje tylko jedna możliwość zwiększenia zarobków, a tym samym zdobycia pieniędzy na zapłacenie operacji i pokrycie kosztów leczenia: zostać "majdaniarzem" - rozwozić, a nie roznosić gazety. Do tego potrzebny jest rower. O kupnie oczywiście nie ma mowy, ale nadarza się niezwykła okazja. W organizowanym kolarskim wyścigu ulicznym główną nagrodą jest właśnie rower. Chłopiec startuje i wygrywa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

2021.04.24 00:10:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency