Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAŁAC NA KÓŁKACH

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1932
  • Premiera:
    1932. 12. 22

Piękna Fioretta, ukochana przez cały zespół cyrku Francesco, budzi podziw . . . Jej uśmiech wzniecił jeszcze większy niepokój w sercu bogatego dyrektora hut, który natknął się na cyrkowców w chwili, gdy samochodem jechał na dworzec na spotkanie pięknej pani Niny, wracającej z długiej podróży w nadziei, że Eugeniusz zdecyduje się na małżeństwo, tak długo przez obojga planowane. Maleńka cyrkówka plany te mimo woli pokrzyżowała . . . Tymczasem Cyganie kradną dwa ukochane konie cyrkowe dziewczyny. Puszczono się natychmiast w pogoń, a dzielna Fioretta nie ulękła się ani ciemnego lasu, ani pożaru, wznieconego ręką Cyganów. Dzielny Livenzo, od dawna kochający Fiorettę, odbił Cyganom konie Fioretty i przypomniał swojej partnerce, że ją kocha i jest przez nią kochany. Dyrektor huty wrócił do swoich maszyn i kominów, i może wróci do pięknej Niny, która również z drżeniem serca na niego czeka. A "pałac na kółkach" z klownami i atletami, pod dyrekcją uszczęśliwionego Francesca, rusza w dalszą wędrówkę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CYRK
Powieść
AutorJerzy Kossowski
2017.02.11 05:02:42
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman