Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RYCERZE MROKU

 • Tytuł alternatywny: WIELKOMIEJSKI MROK
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1932
 • Premiera:
  1932. 05. 06

Młody i uczciwy człowiek, jakim był Alfred Wolski, wtrącony został do więzienia za rzekomo popełnioną defraudację . . . Jako spadkobierca dużego majątku po stryju, tajemniczą ręką odsunięty został od spadku, gdyż stryj zastrzegł w testamencie nieskazitelną przeszłość spadkobiercy . . . Detektyw Denn nie wierzy w winę Wolskiego i stara się przeprowadzić jego rehabilitację. Tymczasem Wolski trafia do środowiska przestępczego, gdzie wpada w oko niejakiej Mańki, której afekt zamienił się jednak w głębokie uczucie. Mańka stara się wciągnąć Alfreda w odmęty występku, by w ten sposób zatrzymać go przy sobie. Detektyw demaskuje nieuczciwych pretendentów do majątku i rehabilituje Wolskiego. Zaś kobieta, o której nawet marzyć nie śmiał, odpłaca się wzajemnością. A Mańka przemogła ból i przebacza ukochanemu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
RYCERZE MROKU
Powieść
AutorSt. Wotowski
2020.09.18 00:15:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor