Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIEŃ WIELKIEJ PRZYGODY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1935
 • Premiera:
  1935. 08. 24
 • 2450 m,
  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

Tatry - tajemniczy świat Wielkiej Przygody, porywający wyobraźnię młodzieży, przebywającej tu na zimowych obozowiskach, ale i teren kłusowniczy i dający schronienie bandom przemytniczym. Tropiciel, jeden z harcerskiej trójki, napotyka kłusownika Mocarnego, który postrzelił sarnę i usiłuje dobić ją nożem. Wzburzony chłopiec staje w obronie zwierzęcia i alarmuje przyjaciół. W starciu, które następuje, Mocarny strzela do Tropiciela i ucieka. Dramatyczny pościg wiedzie do karczmy, gdzie zbierają się przemytnicy, wykorzystujący kłusownika dla swych zbrodniczych celów. Tu jednak młody harcerzyk Sokolik wywołał scysję z bandą, ujmując się za Jędrkiem, synkiem Mocarnego. Uciekając przed zawezwaną strażą graficzną przemytnicy porywają Jędrka jako zakładnika. Tymczasem pogoń dopada Mocarnego, pojmanego harcerze prowadzą do obozu. Nie przekazują go jednak władzom, bo ujawniają się smutne i wstrząsające szczegóły jego życia . . . W konflikcie między sumieniem a prawem młodość wybrała głos serca . . . W opustoszałej "wilczej" gospodzie rozgrywa się ostatni akt dramatu, w którym żywioł młodości poszedł na spotkanie Wielkiej Przygodzie, aby zwyciężyła prawda życia zawarta w śmiałych porywach zdrowych dusz.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1935
  Wenecja (MFF)-Puchar Federacji Przemysłu Faszystowskiego
2017.02.11 05:03:14
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych