Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAŁY MARYNARZ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1936
 • Premiera:
  1936. 06. 27
 • 2150 m, Zdjęcia plenerowe wykonano w Gdyni, na Oksywiu i na niemieckim okręcie "Holstein".
  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

Marysia, komendantka policji kobiecej w Warszawie, córka kapitana portu gdyńskiego, otrzymuje od ojca list z zaproszeniem na dzień imienin. Komandor Korski pragnie, aby Marysia zaręczyła się z porucznikiem Kotowiczem, wracającym z rejsu amerykańskiego na "Kościuszce". Tym samym statkiem wraca do ojczyzny Polak z Ameryki - Kostrzewa - z córką Krysią, którą ojciec wbrew jej woli zaręczył z przemysłowcem Nowickim. Krysia jednak kocha z wzajemnością Kotowicza, natomiast Marysia w drodze do Gdyni poznaje Nowickiego - oboje zakochują się. Wszyscy spotykają się w domu komandora, co powoduje wiele zabawnych sytuacji. Ojcowie ogłaszają zaręczyny Marysi z Kotwiczem i Krysi z Nowickim, nie przewidując oporu córek. Dopiero w dniu ślubu, wbrew planom rodziców, dziewczęta łączą się ze swoimi wybrańcami serca.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:58:27
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency