Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚLUBOWANIE

 • Tytuł alternatywny: TKHIJES KHAF
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1937
 • Premiera:
  1937. 08. 20
 • Język:
  jidisz
 • 1750 m,

Dwaj przyjaciele, Chaim i Mendel, po latach rozłąki spotykają się w domu sławnego cadyka. Ślubują, że jeśli jednemu urodzi się syn, a drugiemu córka, połączą ich węzłem małżeńskim . . . Młodzi po latach poznali się i pokochali. Rachela żyje jednak skromnie i ubogo z matką, natomiast Jakub ma bogatego ojca, który zapomniał o złożonym kiedyś ślubowaniu. O rękę Racheli stara się miejscowy bogacz, który, by usunąć swego konkurenta, donosi na niego ojcu. Prawdą zresztą jest, że Jakub zajęty miłością do dziewczyny zaniedbał naukę. Ojciec zabiera syna do domu i zaręcza go z inną panną. Tymczasem ojciec ponosi coraz większe straty w interesach. Po pożarze lasu prorok Eliasz, który kilkakrotnie interweniował w losy młodych, przypomina ojcu o niedotrzymaniu przyrzeczenia. Również cadyk potwierdza konieczność wypełnienia złożonych ślubów. Ojciec z Jakubem zjawiają się w miasteczku, kiedy trwają już uroczystości zaślubin Racheli z bogaczem. Rachela wychodzi jednak za mąż za Jakuba.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:03:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski