Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOBIETY NAD PRZEPAŚCIĄ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1938
 • Premiera:
  1938. 03. 15
 • 2100 m, 76 min

  Lokacje: Gdynia.

  Film został zrealizowany pod protektoratem i przy udziale Polskiego Komitetu Walki z Handlem Kobietami i Dziećmi.

  Film zachował się do dnia dzisiejszego.

Film poruszający aktualny i dzisiaj problem młodych Polek zmuszanych do nierządu za granicą. Fabuła osnuta jest wokół losów Marysi Żurkówny, która idąc za głosem kuszących podszeptów "życzliwych" i wierząc w lepsze życie na drugiej półkuli decyduje się opuścić kraj. Gdy jednak ląduje na "ziemi obiecanej" okazuje się, że rzeczywistość boleśnie rozminęła się z marzeniami. Dziewczynę czeka "kariera" prostytutki. Zagubiona i bezradna próbuje się bronić. Sama wszakże niewiele może wskórać. Pomogą jej dopiero polscy marynarze, uwalniając z domu publicznego "na chwilę" przed debiutem w nowym "zawodzie"...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
W SZPONACH HANDLARZY KOBIET
Powieść
AutorAntoni Marczyński

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2020.06.12 00:29:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl