Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FATALNA GODZINA

 • Tytuł alternatywny: DOKTOR MURSKI
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1914
 • Premiera:
  1914. 03. 20
 • 900 m,
  Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Bohaterem jest doktor Murski, zajmujący się naukowo hipnozą. Zakochał się on w żonie swego przyjaciela Świetlicza. Nakazuje jej pod hipnozą, aby co środa przychodziła do niego i oddawała mu się dobrowolnie . . . Wanda co środę udaje się na schadzkę do doktora. Taka dwoistość w wewnętrznym życiu Wandy przyczyniła się do roztroju nerwowego. Mąż wywozi ją na wieś, a w końcu prosi przyjaciela o radę. Ten, pragnąc naprawić zło, którego był bezpośrednim sprawcą . . . usypia ją powtórnie i nakazuje być uległą woli męża. Nie na wiele się to jednak zdaje. Doktor Murski zastaje swą ofiarę leżącą już w trumnie na katafalku . . . Nadchodzi najbliższa środa. Doktor siedzi w swym gabinecie, wpatrzony w fotografię Wandy . . . Wtem na tle drzwi zjawia się wolno widmo Wandy. Doktor cofa się przerażony. Widmo z wolna posuwa się ku niemu i, zbliżywszy się, zarzuca mu ręce na szyję. W uścisku tym doktor obsuwa się na podłogę. Widmo znika.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:57:36
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency