Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SŁOWO HONORU

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1953
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Czarno-biały (negatyw: Agfa), 35 mm, 418 m, 15 min
 • Zobacz film w filmotece

Kilkuletni chłopak wchodzi do parku, gdzie spotyka grupę biegających dzieci. Jej lider przedstawia się jako generał Rokossowski i proponuje wspólną zabawę w wojnę. Dzieci spotykają w parku młodego górala i z fascynacją przysłuchują się jego grze na flecie. Gdy wstaje z ławki, wszyscy ruszają za nim. Tymczasem nowy kolega w ramach zabawy wciąż pilnuje "składu amunicji". Nie opuszcza swego stanowiska, nawet gdy zapada zmierzch, ponieważ dał "generałowi" słowo honoru.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Utwór Leonida Pantielejewa
AutorLeonid Pantielejew

Patrz także:
schowaj

 • 1968-1971
  SŁOWO HONORU (4) w DZIECI Z NASZEJ SZKOŁY
  Serial fabularny / Wadim Berestowski Stanisław Sapiński Jadwiga Kędzierzawska Janusz Kubik
2018.12.12 23:45:14
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor