Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SMRÓD

  • Etiuda szkolna
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1994
  • Gatunek:
    Etiuda fabularna, Ćwiczenie animacyjne
  • Czarno-biały, 14' 25"

Przypadkowe spotkanie dwóch osób na dworcu kolejowym. 25-letni chłopak oczekujący na odjazd pociągu zostaje zaczepiony przez dworcowego "żula". Ich konflikt narasta aż do momentu, gdy chłopak uciekając przed żulem - zamyka się przed nim w dworcowym szalecie. W finale chłopak zostaje zmuszony do morderstwa. Zabija żula, gdyż okazuje się to jedynym wyjściem - jedyną drogą ucieczki przed jego agresją. Charakterystyczny dla całego zajścia jest fakt, iż cała sytuacja między nimi jest obserwowana przez dziesiątki innych osób, które ze strachu nie włączają się w ten konflikt. (aut.)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 1995
    Nowy Jork (Międzynarodowy Festiwal Studencki)-I Nagroda
  • 1996
    Brno (Festiwal Filmowy)-Nagroda, Wyróżnienie
2022.05.21 06:50:37
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych