Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PORTRET MĘŻCZYZNY Z MEDALEM

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1959
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Czarno-biały, 35 mm, 360 m, 13 min
 • Zobacz film w filmotece

Surrealistyczny obraz świata snu młodego bohatera, który usypia zapatrzony w słynny portret Rafaela. Budzi go nieznany mężczyzna oznajmiając, że "jest oczekiwany" i zawozi do mitycznej krainy nierzeczywistości, w której spotyka piękną kobietą, która ma być jego. W świecie snu nic nie rozwija się jednak zgodnie z oczekiwaniami, a niedoszła ukochana zdradza bohatera z nieznajomym mężczyzną. Co więcej, sen zapętla się i powraca do punktu wyjścia, kiedy to nieznajomy proponuje wyjazd w nieznane...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1960
  Cork (Dni Filmu Polskiego)-wyróżnienie Federacji DKF Irlandii i Anglii
 • 1961
  Vancouver (MFF)-Nagroda Główna w kategorii małych form filmowych
 • 1962
  Warszawa (Festiwal Etiud PWSFTviT)-Dyplom Honorowy
  za zdjęcia
2017.03.18 00:57:42
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman