Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PÓŹNE POPOŁUDNIE

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1996
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 35 mm, 656 m, 23 min
  Kopia pokazowa. Negatyw obrazu. Negatyw tonu. Kopia wzorcowa. Kopia korekcyjna (zła)

Film opowiada o młodej dziewczynie, która przyjechała z prowincji do dużego miasta i zakochała się w żonatym mężczyźnie. Ewa mieszka w wynajętym przez Marka mieszkaniu i ma wszystko prócz bezpieczeństwa i stabilizacji. Marek nie potrafi odejść od żony, od której jest zależny finansowo. Kiedy się wreszcie na to decyduje, jest już za późno. Ewa postanawia od niego odejść. Ewa spędza popołudnie z dawną przyjaciółką, szczęśliwą matką i żoną. Początkowo udaje przed przyjaciółką, że jest żoną Marka i spodziewa się jego dziecka. Pod koniec wizyty załamuje się i mówi prawdę. Gdy Marek przychodzi ją odwiedzić, Ewa jest już spakowana. Nie chce słuchać tego, co Marek ma do powiedzenia i odchodzi, nie pozwalając mu wyjaśnić czegokolwiek.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.06.12 23:49:51
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor