Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SŁODKO - KWAŚNY

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 10 min

Dwóch Polaków, zajmujących się ściąganiem haraczy, porywa z ulicy Wietnamczyka, który jest winien 2.000 ich szefowi, Grubemu. Przed porwaniem długo obserwują wietnamski bar i na podstawie zdjęcia próbują rozpoznać dłużnika. Mają z tym problem, bo wszyscy Azjaci wydają im się do siebie podobni. Wreszcie rozpoznają poszukiwanego, który nazywa się "Tomek". "Wy wszyscy nazywacie się Tomek" - wykrzykuje jeden z porywaczy. Zabierają mu torbę i każą zjawić się za godzinę pieniędzmi Grubego. W torbie znajdują jednak 200 tyś dolarów. Jeden z reketierów chce oddać Grubemu jego 2.000, a z resztą pieniędzy uciec. Drugi jednak boi się, że to może być dla nich zbyt niebezpieczne. Okazuje się, że ma rację. Torba z pieniędzmi należy do bossa dalekowschodniej mafii, działającej w Polsce. Bardzo szybko dociera do nich propozycja spotkania z właścicielem pieniędzy. Na spotkanie czekają jednak dłużej, niż się spodziewali. Wietnamski Boss składa im propozycję współpracy, w zamian za "rozwiązanie problemu Grubego". Jeden z "żołnierzy" wyjaśnia im, dlaczego tak długo czekali na spotkanie - "wszyscy jesteście do siebie tacy podobni".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:51:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego