Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIELKI ŚWIAT

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 23 min

Film opowiada o dramacie samotności i zagubienia. Stara się przedstawić bohaterów i ich świat z charakterystycznym dla czeskich filmów ciepłem i sympatią. "Wielki Świat" to współczesny dramat rozgrywający się w świecie tanich klubów i dyskotek, gdzie wszyscy polują na szczęście, ale nikt nie trafia do celu. Nad ranem wszyscy rozchodzą się do domów, leczyć kaca. Do następnego piątku.
Kingę, Martę, Jacka, Marka łączą same marzenia. Uczestniczą w nagonce na szczęście, które utożsamiają z statusem materialnym. Ich polowanie na raj rodem z reklam i folderów niestety jest skazane na porażkę, gdyż chcąc dopaść celu na skróty, gubią drogę i lądują na polance. Dwie główne bohaterki - Kinga i Marta. Przyjechały z Wielunia do Łodzi robić karierę lub cokolwiek. Kinga pracuje jako striptizerka w klubie "Kupidyn", Marta jest ekspedientką w sklepie z używaną odzieżą. Łączy je wspólny cel - poszukiwanie facetów, którzy zmieniliby ich szarą i biedną egzystencję w ociekający szmalem, szampanem i kawiorem wideoklip. Przez cały tydzień przygotowują się do weekendowych tańców w dyskotece, gdzie polują na miłość w BMW i pełnym kontem. Na razie nie znalazły, ale nie tracą nadziei.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.06.15 23:59:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl