Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PROTOKOŁY MĘDRCÓW SYJONU

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny + czarno-biały, 6' 58"
  Format 16:9, nakręcono na taśmie 16mm (negatyw KODAK, część imitująca stare kino) oraz telefonie komórkowym (iPhone, część współczesna, imitująca film z portalu typu YouTube) w jakości HD.
  Lokacje: Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej przy ul. Piotrkowskiej 282, gabinet Rektora PWSFTviT przy ul. Targowej 61/63, podwórko kamienicy przy ul. Legionów 3 oraz skrzyżowanie ulic Legionów i Zachodniej w Łodzi.
  Film powstał w ramach projektu Filmoteka Polska.

Polacy i Żydzi: paręset lat sąsiedztwa, nie zawsze zgodnego, któremu kres położyły tragiczne wydarzenia dwudziestego wieku. O dziwo jednak, choć liczebność społeczności żydowskiej oscyluje dziś w Polsce w granicach błędu statystycznego, kwestia relacji polsko-żydowskich wciąż rozpala wielkie emocje...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych)-Wyróżnienie w Konkursie Śmiesznego Kina Niezależnego
 • 2012
  Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada")-Nagroda Klubu Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego Nagroda Klubu Krytyki Politycznej im. Stanisława Brzozowskiego
2019.10.24 00:23:25
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl