Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HEGEL I MOTYL

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, format 16:9 HD, 4' 58"

  Lokacje: Łódź - róg Piotrkowskiej i Czerwonej, pracownie artystyczne przy ul. św. Jerzego, plac Wolności, róg Legionów i Gdańskiej.

  Film powstał w ramach projektu Filmoteka Szkolna.

Powiadają, że swoją genialną koncepcję filozofii dziejów Georg Wilhelm Friedrich Hegel sformułował w trakcie krótkiego poobiedniego spaceru po Jenie, zainspirowany motylem, który na chwilę tylko przysiadł na połach jego dostojnego płaszcza. Hegel uzmysłowił sobie bowiem, że trzepot skrzydeł motyla może odwrócić losy rozgrywającej się właśnie nieopodal bitwy między wojskami napoleońskimi i pruskimi...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Tranzyt")-Nagroda dla najlepszego filmu do 30 minut
 • 2015
  Barcelona (Festiwal "Vida de Perro")-nagroda dla najlepszego eksperymentalnego filmu krótkometrażowego
2019.10.24 00:23:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych