Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZA KAMERĄ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • Barwny, 48 min

Dokument poświęcony Jerzemu Hoffmanowi i jego zmaganiom z filmem "Ogniem i mieczem". Kiedy w dzikim zwarciu spotykają się wojska kozacko-tatarskie i husaria polska, obiektyw Tomasza Zygadło, w przeciwieństwie do obiektywu realizatorów "Ogniem i mieczem", skierowany zostaje w przeciwną stronę - na niewysokiego mężczyznę w bereciku - Jerzego Hoffmana. Dokument zaczyna wyznanie - wywiad, kiedy Hoffman - jeszcze daleko przed zdjęciami, kiedy wszystko wydaje się możliwe - opowiada o początkach swojej fascynacji kinem, nauce zawodu, dochodzeniu przez film dokumentalny do fabuły, wreszcie do realizacji swojego dziecinnego marzenia - ekranizacji "Trylogii". A potem już normalne życie i normalna praca nad filmem, gdzie Tomasz Zygadło śledzi swą kamerą wszystkie etapy powstawania tej polskiej superprodukcji: zdjęcia, montaż, postsynchrony, udźwiękowienie, pierwsze pokazy, przygotowania reklamy... aż do premiery. Poprzez plan filmowy, dziesiątki samochodów, setki statystów i koni, niezliczonych aktorów, tony sprzętu realizatorzy dokumentu dostrzegają i opisują to co najważniejsze - Jerzego Hoffmana jako artystę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:20:20
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.