Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O DONNIE BARBIE I MAESTRO

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Film biograficzny
 • 32 '

Bohaterowie filmu - donna Barbie i Maestro - są Polakami. Żyją w Kolumbii, gdzie oboje odnieśli sukces. Nazywają się Anna i Paweł Nowiccy. Anna studiowała na Wydziale Aktorskim łódzkiej Szkole Filmowej, gdzie poznała swojego przyszłego męża, studiującego na Wydziale Reżyserii. Po dyplomie Paweł został dyrektorem teatru w Słupsku. Anna też rozpoczęła pracę na tej scenie. On przygotował kilka spektakli, ona w nich zagrała, potem oboje przenieśli się do Łodzi. Paweł objął dyrekcję Teatru Studyjnego, w latach 80. zdecydował się jednak wyjechać z kraju. Dotarł do Kolumbii i wkrótce ściągnął do siebie żonę z dzieckiem. Teraz reżyseruje w teatrze i jednocześnie jest generalnym producentem telenowel, w których gra Anna. Anna - kobieta o urodzie bardzo dla latynosów atrakcyjnej - stała się jedną z popularniejszych gwiazd telenowel. Wystarczy, że wyjdzie na ulicę, wstąpi do sklepu, zaraz ktoś prosi ją o autograf. To niezwykłe, że odniosła taki sukces w kraju o odmiennej kulturze, w którym obowiązują kanony gry odmienne od tych, jakie opanowała w łódzkiej szkole, do tego grając w obcym języku. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:00:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego