Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAKA NIESPOKOJNOŚĆ...

  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji:
    1998
  • Gatunek:
    Reportaż
  • 25 '

Film z cyklu MAŁE OJCZYZNY.
Złośliwi twierdzą, że w Drezdenku wszystkiego jest za dużo. Trzy kościoły, trzy szkoły podstawowe, dwa licea, trzy teatry, a do niedawna były aż dwie stacje kolejowe. I to wszystko dla zaledwie 11 tys. mieszkańców. Ale w tym miesteczku nie to jest najdziwniejsze. Najbardziej zaskakuje bliżej nie określona, ale bardzo duża liczba piszących i wydających poezje. Piszą dzieci, młodzież, dorośli, pensjonariusze domu opieki społecznej, nawet biolog - wyśmienity znawca porostów. Dla nich wszystkich poezja jest sposobem na życie, wewnętrzną potrzebą, autentyczną pasją. O tym fenomenie opowiada w filmie jego główny narrator, młody dziennikarz radiowy, który opuścił rodzinne miasteczko i wówczas uświadomił sobie, że nic o nim nie wie. Zaczął więc wracać, by poznawać dzieje Drezdenka przytulonego do skraju Puszczy Noteckiej. Dowiedział się wtedy, że kiedy po wojnie odeszli stąd niemal wszyscy dotychczasowi niemieccy mieszkańcy, jego społeczność zaczęli tworzyć przybysze z przeróżnych stron. Może w tym tkwi źródło poezji i stąd wziął się duch tego miejsca?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:01:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski