Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIE POWIEM KIM JESTEM

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1998
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Film biograficzny
 • Barwny, 29 min

Nie wszystko jest na sprzedaż - mówi Katarzyna Figura. Mimo to wpuściła ekipę filmową do swego warszawskiego mieszkania, a nawet zgodziła się, by przez jeden dzień asystowała jej podczas gdy aktorka odbiera sławetne erotyzujące telefony. Ale, nim zaczęła o sobie mówić do kamery, zaraz na wstępie oświadczyła, że swoją intymość i prywatność pragnie zachować dla siebie i nigdy nie powie widzom, kim jest i jaka jest. Po takiej deklaracji zatem od razu wiadomo, że aktorka pozostanie wyłącznie aktorką, kreując swoją postać w każdej minucie. Jak wynika z badań socjologicznych, dla większości młodych Polaków jest symbolem seksu. Schlebia jej to, choć tak naprawdę zależy jej tylko na zrobieniu kariery, i to w Hollywood. Byłoby to świetne spuentowanie ostatniej sceny jej filmowego debiutu - "Pociągu do Hollywood" Piwowarskiego. Na razie jednak Kasi Figurze się to nie udało. Szczerze przyznaje, że mimo usiłowań nie dostała tam roli, nie zagrała, choć o tym marzy, u Martina Scorsese i Woody Allena. Nie znaczy to jednak, że zrezygnowała. W końcu, choć w jej domu poczesne miejsce zajmuje spory portret Marilyn Monroe, zawsze inspirował ją - jak mówi - Marlon Brando, jej niedościgły wzór, a to facet, który nie daje za wygraną. Dla czegoś takiego zrobi wiele, jak zresztą zrobiła już dotąd, płacąc za karierę i popularność wysokoą cenę - jako kobieta, a zwłaszcza matka. Po powrocie z Hollywood dostała sporo propozycji od polskich reżyserów. I nic dziwnego. Bardzo ją cenią. Wystarczy posłuchać opinii występujących w filmie: Juliusza Machulskiego, Radosława Piwowarskiego i Andrzeja Kondratiuka, a także kolegi-aktora Cezarego Pazury. Każdy z nich jest pod dużym wrażeniem jej niewątpliwego talentu. Każdy też zapamiętał dokładnie moment, w którym zobaczył ją po raz pierwszy. Na przykład Machulski zwrócił na nią uwagę, kiedy jako mała dziewczynka grała Kubusia Puchatka w dziecięcym studiu teatralnym prowadzonym przez jego matkę przyTeatrze Ochoty. Uzupełnieniem wynurzeń Katarzyny Figury i wpowiedzi wyżej wymienionych są fragmenty filmów z udziałem aktorki - "Pociągu do Hollywood", "Wrzeciona czasu", "Autoportretu z kochanką", "Kilera", "Szczęśliwego Nowego Jorku", a także spektaklu "Lustro" wystawionego w krakowskim Teatrze STU oraz zdjęcia przywiezione przez bohaterkę ze Stanów Zjednoczonych. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:01:14
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman