Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻYWCEM POGRZEBANY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1994
  • Czarno-biały; 26'

Film opowiada o człowieku, który chce trafić do księgi rekordów Guinessa jako najdłużej przebywający w trumnie pod ziemią.
Konkurencja zwana "żywcem pogrzebany" ma swoje sztywne reguły - trumna nie może mieć więcej niż półtora metra pojemności i musi być zakopana minium dwa metry pod ziemią, a jedyny otwór do oddychania i karmienia nie może mieć większej średnicy niż 10 cm. Bohater filmu, 33-letni Bogusław Barczak, postanowił pobić figurujący w Księdze Guinnessa rekord przebywania pod ziemią, który wynosi 141 dni. Po raz pierwszy przeczytał o tym rekordzie w styczniu 1993 roku w polskiej edycji Księgi i, jak sam mówi, od tego czasu nie dawało mu to spokoju. W lutym 1994 roku napisał do Księgi Guinnessa list informujący o swoich zamiarach. Spotkał się jednak z odmową, gdyż konkurencja została wykreślona z Księgi. Po długich rozmyślaniach Bogusław Barczak postanowił, że mimo wszystko zakopie się pod ziemią i będzie przebywał tam 142 dni. Jego decyzji stanowczo sprzeciwiła się cała rodzina - żona nie chciała o tym słyszeć, matka i brat nazwali go "skończonym wariatem", a koledzy z pracy wyśmiali. Barczak długo przekonywał wszystkich o celowości swego czynu. Mówił: "Przez 33 lata niczego nie osiągnąłem. Muszę się sprawdzić i coś w życiu osiągnąć. Przecież to tylko pół roku..." Najbliżsi w końcu pogodzili się z tym, a brat zgodził się, by próba odbyła się na podwórku jego domu. Bogusław Barczak od jedenastu lat pracuje w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Mysłowicach jako ślusarz. Nie lubi chodzić do pracy, nie może znaleźć wspólnego języka z kolegami, którzy rozmawiają tylko o pieniądzach i polityce. Mieszka w kontenerowym, odrapanym bloku, nie przyjaźni się z sąsiadami, którzy zbyt często popijają. Lubi samotność, przeraża go tłok i pośpiech, w jakim żyją ludzie. Najlepiej czuje się sam. Czy próba ta jest więc ucieczką od rzeczywistości? A jeżeli tak, to czy jednym azylem może być dla bohatera skrzynia zakopana dwa metry pod ziemią?
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.03.05 00:12:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl