Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZAS TRWANIA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1998
 • Gatunek:
  Reportaż
 • Barwny, 17 min

"W filmie przedstawiono rodzinę państwa Paszlów z Brańszczyka"
.Zaraz po ślubie snuli różne plany. Pokrzyżowały je narodziny pierworodnego syna. Jego kalectwo niejako zamknęło ich w domowym więzieniu. Wymagał nieustannej opieki. Bezwładne ciało niemego chłopca wywoływało pytania: dlaczego? po co? Na takie pytania trudno znaleźć odpowiedź. Ojciec, który wcześniej zaglądał do kieliszka, palił papierosy i nie zawsze bywał w porządku, doszedł do wniosku, że syn jest przejawem woli boskiej. To ona domagała się w ten sposób, by nie zmarnował życia. I w końcu było ciężkie, ale piękne. Czarno-biały film jest portretem rodziny Paszlów z Brańszczyka - rodziców i ich trojga dzieci, zwłaszcza zaś ojca. Mężczyzna opowiada o sobie, snuje refeksje wywołane dramatycznym zrządzeniem losu. Oglądamy, jak wykonuje domowe czynności, piecze tort na 25. urodziny syna, załatwia formalności związane z wydaniem mu dowodu osobistego - świadectwa, że choć tak kaleki, jest człowiekiem jak wszyscy inni. Poruszający film o poświęceniu, bólu i codziennym trudzie, o człowieczeństwie, odpowiedzialności i ogromnej miłości, skupiającej całą rodzinę wokół tego, który potrzebuje jej najbardziej. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:03:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl