Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JESTEŚCIE ŚWIATŁEM ŚWIATA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Gatunek:
  Reportaż
 • 27'

Dialog z młodzieżą Ojciec Święty nawiązał w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku, podczas spotkania przed kościołem św. Anny w Warszawie. Mówił wówczas o służbie, powinności i o duchowości człowieka. W innej homilii zwrócił się do młodych wiernych słowami: "Jesteście światłem świata". Rozmowy z młodzieżą były stałym punktem wszystkich jego pielgrzymek do ojczyzny. Realizatorzy filmu przypominają te spotkania - od pierwszego w stolicy, do ostatniego na błoniach Ostrowia Lednickiego, gdzie Jan Paweł II, nawiązując do chrztu Polski sprzed z górą tysiąca lat, wskazał młodzieży drogę do przejścia w trzecie tysiąclecie chrześcijaństwa. Autorzy starają się jednocześnie sprawdzić, jak słowa Ojca Świętego oddziaływały i nadal oddziałują na młodzież, zwłaszcza członków harcerstwa. Papieskie himilie stały się dla organizacji młodzieżowych wezwaniem do odnowy. Pod ich wpływem w czasie piegrzymek Jana Pawła II harcerze tworzą Białą Służbę, wspierając organizatorów i służąc pomocą wiernym tłumnie przybywającym na uroczystości religijne. To niezaprzeczalny sukces tej organizacji, a zarazem szkoła odpowiedzialności i służby społeczeństwu. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:04:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor