Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZALEJÓW PO POWODZI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1999
  • Barwny, 24 min

    Film powstał w cyklu "Małe ojczyzny".

Wśród dziesiątków miejscowości zniszczonych przez ogromną powódź, która przeszła przez Kotlinę Kłodzką, znalazła się też wieś Szalejów. Woda zalała większość gospodarstw. Realizatorzy filmu byli w Szalejowie wkrótce po powodzi. Pierwsza część dokumentu pokazuje atmosferę, jaka wówczas panowała we wsi, zniszczenia i zachowania ludzi powoli otrząsających się z szoku, by od nowa organizować sobie życie. Odwiedzili wówczas między innymi pewną wielodzietną rodzinę oraz właścicieli piekarni i stawów hodowlanych, których boleśnie dotknęło nieszczęście. Autorzy dokumentu powrócili do Szalejowa zimą tego roku i odwiedzili tych samych ludzi. W drugiej części filmu pokazują, jak po miesiącach wysiłku wyglądają domy mieszkańców wsi. Starają się też dowiedzieć, czy dramat powodzi pozostawił ślady w ich psychice i jak wpłynął na stosunki między nimi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.22 00:11:24
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman