Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KOMU BIJE ACHIM...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1998
  • 24 '

Hendrik Kowol poznał ładną dziewczynę. Była atrakcyjna, lecz miała dziwaczne upodobania: lubiła, kiedy mężczyźni się o nią biją, a on już dawno wyrósł ze skłonności do okładania się pięściami z kolegami i walenia po gębie z byle powodu. Wolał więc zrezygnować z dziewczyny, choć bardzo mu się podobała. Właśnie wtedy przeczytał przypadkiem w gazecie ogłoszenie: "Dowartościuję cię przed twoją damą. Dzwoń do Achima". Zadzwonił, i tak trafił do mistrza przeżycia i jego agencji "King-service", która specjalizuje się w kreowaniu cherlaków na king-knogi. Kowol kończył wtedy szkołę filmową. Pomyślał, że Achim może być niezłym materiałem na jego pierwszy film. Potencjalny bohater przyjął propozycję i odtąd młody reżyser zaczął mu towarzyszyć z ekipą, zdobywając nie tylko materiał na dokument, ale i nieoczekiwane doświadczenia. Dowartościowanie w stylu Achima polega na tym, że po krótkim treningu pozwala się klientowi pokonać na oczach dziewczyny albo kumpli, jeśli ktoś chce dowieść swojego "twardzielstwa", niekoniecznie ukochanej. I na brak potrzebujących tego rodzaju usługi nie narzeka. Nie jest to jednak jego jedyne zajęcie. Żyje przede wszystkim z robienia kanapek i dostarczania ich do biur. Ma też kilka innych agencji, działających głównie w sferze seksu. Twierdzi, że jest w stanie wymyślić ich i wykreować dowolną liczbę: potrafi zarobić na wszystkim. Poza tym jest dobrym mężem i ojcem dwóch synków. Bardzo zresztą zależy mu na tym, aby być dobrym ojcem, choć - otwiera się przed Kowolem - to właśnie jego zły ojciec sprawił, że Achim stał się pełnym inwencji mistrzem przeżycia i osiągnął to, że jest zadowolony ze wszystkiego, co ma. Z drugiej jednak strony, przez tego złego ojca nie zdobył wykształcenia. Ale marzy o tym, żeby kiedyś pokazać wszystkim ludziom, że on też potrafi. Chciałby być kiedyś - zwierza się - odkryty do czegoś większego, do czego właściwie jest powołany. I jest pewien, że kiedyś otworzy agencję, która będzie prawdziwym hitem. Początkujący reżyser i mocny facet dźwigający garb nieudanego dzieciństwa. Spędzają ze sobą jakiś czas, wzajemnie doświadczają swojej nieustannej obecności w różnych sytuacjach. Jest to okazją do zajrzenia w głąb siebie nie tylko dla Achima. (źrófło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:08:12
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego