Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OBRAZY WIEJSKIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1996
  • 38 '

Ludzie: starzy - samotni i schorowani; wdowa - samotna, zdana na łaskę innych; rodzina - wielodzietna, z perspektywą na przyszłość; młodzi - po śmierci ojca przejęli ziemię i dom; małżeństwo - starsze i samotne, bo dzieci wyjechały stąd w świat. Ich twarze, oczy, dłonie, gesty. Sylwetki pochylone ku ziemi, postacie krzątające się przy pracy. Usta: wypowiadające słowa, śpiewające nabożne pieśni, poruszające się w bezgłośnej modlitwie. Domy i zabudowania gospodarskie. Sprzęty i narzędzia. Ciągle włączony telewizor. Zwierzęta. Pole, rzeka i las. Kościół. Obrazy te przenikają się, zastygają w bezruchu, zastępują, zmieniają w rytm pór dnia i trzech pór roku: jesieni, zimy i wiosny. Towarzyszą im dźwięki: odgłosy codzienności, śpiew, gadanie telewizora i muzyka Eugeniusza Rudnika. Wszystko to razem, jak fragmenty mozaiki, Grażyna Kędzielawska układa w obraz pewnej wsi. Jest to wioska na Kurpiach, miejsce nie zmieniające od lat, bo cywilizacja jeszcze tu nie dotarła, by zniszczyć naturę. Ludzie żyją w niej w specyficznej symbiozie z sobą, przyrodą i Bogiem. Pokorni i pracowici. Podporządkowani naturze, a przede wszystkim woli Stwórcy, do którego uciekają się w chwilach bezradności i rozpaczy. Są prości i z pozoru przeciętni, a przecież piękni i mądrzy mądrością wyrosłą z trudnego życia. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:08:41
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych