Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZESTRZEŃ OCZEKIWANIA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1999
  • 30 min

Film w sposób impresyjny pokazuje ostatnią pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski. Na tle krajobrazów z różnych stron kraju ludzie idą na papieskie msze, to z nich tłumnie wracają. Skupienie wiernych oczekujących papieża. Twarze, w których echem odbijają się jego słowa. Postać kapłana, jaką widzą uczestnicy mszy i tłumy, które on widzi od strony ołtarza. Różne postaci papieża - w oddaleniu i z bliska, na pomnikach i w rysunkach dzieci, które na niego czekają. Oświetlone czerwcowym słońcem plaże, dróżki, drogi, domy, pola, kościoły - z lotu ptaka, tak jak widzi je Jan Paweł II z helikoptera w drodze od jednego etapu pielgrzymki do drugiego. Ludzie idący na ekumeniczne spotkanie w Drohiczynie. Historyczna chwila w Zgromadzeniu Narodowym. Ludzie przy zbiorowych mogiłach, przy tablicach upamiętniających tych, co oddali życie, a teraz będą wyniesieni na ołtarze. Wspomnienia tych, co pamiętają i przyszli na papieską mszę mimo podeszłego wieku. Przedziwna więź z przybyłymi na mszę w Wadowicach. Rozmowy z budowniczymi ołtarzy i nowych kościołów oraz rybakami nad Wigrami. Realizatorzy filmu szukają poczucia wspólnoty wśród bardzo różnych ludzi - katolickich wiernych i wiernych innych Kościołów, a może i tych, którzy przyszli spotkać się z Janem Pawłem II, choć nie wyznają żadnej religii. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.08.08 00:31:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor