Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GUGUL - RZECZ O NAUCZYCIELU

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Gatunek:
  Film biograficzny
 • 29 '

Uczniowie mówili o nim - Gugul. Uczył polskiego w warszawskim Licem Ogólnokształcącym im. Tadeusza Rejtana, ale był postacią szeroko znaną także poza murami tej szkoły. Ireneusz Gugulski obdarzony był niebywałą charyzmą. Nie tylko uczył. Zaangażował się w walkę demokratycznej opozycji, za co był prześladowany i internowany w czasie stanu wojennego. Jego słabością był alkohol, ale wytrwale walczył z nałogiem. Zmarł przedwcześnie w 1990 roku, w wieku 55 lat, u progu demokratycznych przemian, których tak pragnął. W filmie przypominającym postać legendarnego nauczyciela wspominają go uczniowie i rodzina: m.in. Michał Cichy, Magdalena Łazarkiewicz, Szymon Majewski, Piotr Naimski, ks. Jan Sikorski, Jerzy Sosnowski, Marek Zalewski i Jerzy Zelnik oraz Cecylia, Marcin i Antoni Gugulscy, a także Zofia Stanecka. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.05.04 00:08:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor