Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOJA, WASZA SAMOTNOŚĆ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1995
 • Gatunek:
  Film biograficzny
 • 38 '

Przeprowadzał wywiad z bioenergoterapeutą. Jedno z pytań, które mu zadał na piśmie, brzmiało: dlaczego ludzie chorują? Być może to kara za to, co zrobili w poprzednich wcieleniach - odpowiedział bionergoterapeuta. Bohater filmu, poruszony do głębi, wyrzucił z siebie z największym trudem: jakie winy ja popełniłem? Dariusz Filak jest sparaliżowany do urodzenia. Przykuty do wózka - z bezwładnym ciałem, ze zdeformowanymi dłońmi, niemal niezrozumiałą mową - od najwcześniejszego dzieciństwa musiał pokonywać trudności, jakich rówieśnicy z pewnością nawet nie byliby w stanie sobie wyobrazić. Mimo straszliwych ograniczeń zdał maturę, ukończył studia i dziś jest dziennikarzem w "Nowej Gazecie Żorskiej". Przeprowadza wywiady ze znanymi osobistościami czy liderami zespołów muzycznych, a także sondy uliczne. Pytania zadaje na piśmie, odpowiedzi pracowicie odtwarza z magnetofonu. Pięć lat temu stracił matkę. Mieszka z ojcem, który ma już swoje lata. Największym niepokojem napełnia go więc teraz myśl o przyszłości. Boi się, że z chwilą odejścia ojca, utraci dom, z największym uporem wywalczoną niezależność i władzę nad swoim życiem. Będzie musiał wybrać zakład opiekuńczy lub łaskę rodziny i z tą chwilą przestanie być człowiekiem, stanie się przedmiotem. Przyjaciele mówią mu, by nie myślał o tym, lecz cieszył się życiem, dniem teraźniejszym. Dariusz jednak nie może przestać się bać. Może gdyby jakaś dziewczyna zdołała go zaakceptować? Kamera towarzyszy Dariuszowi Filakowi od porannego wstania po późny wieczór, obserwując jego dzień powszedni. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:09:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego