Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KLOCKI Z KRYMINAŁU

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Gatunek:
  Reportaż publicystyczny
 • 26 '

Ten pierwszy siedzi w więzieniu za kradzieże, pobicia, rozbój. Drugi - za przysługę koleżeńską: załatwił komuś ładunek wybuchowy, a potem pomógł w zacieraniu śladów przestępstwa. Trzeci natomiast jest mordercą. Wszyscy bohaterowie trzeciego z kolei filmu pokazującego więzienną rzeczywistość, bez względu na to, jaką mieli przeszłość i jaka jest ich wina, karę odczuwają w podobny sposób. Najpierw, kiedy zamknęły się za nimi ciężkie drzwi celi, byli przerażeni. Potem, w poczuciu całkowitej bezradności, nie wiedzieli co ze sobą zrobić. W bezsenne noce zadręczały ich myśli. Przede wszystkim jednak zabijała monotonia ciągle takich samych, absolutnie niczym się od siebie nie różniących dni. To było najgorsze, do tego nie sposób się przystosować. To bywa przyczyną więziennych samobójstw. Ratunek znaleźli w sali zajęć terapeutycznych. Zaczęli robić zabawki dla dzieci. Miały pojechać do przedszkola integracyjnego i do domu pomocy społecznej, w którym upośledzonymi dziećmi opiekują się kobiety odsiadujące wyroki w zakładzie karnym w Lublińcu. Z tą chwilą czas zaczął im płynąć szybciej, a projektowanie coraz to nowych przedmiotów rozwijających umysły i zdolności manualne dzieci zaczęło sprawiać ogromną przyjemność. Praca odmieniła ich wewnętrznie. (źrófło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:09:51
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency