Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STĘPEM, MARSZ...

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Barwny, 26 min

Opowieść o chłopcu z zespołem Downa.
Michał mówi o sobie: jestem dobry, mądry, uczciwy, nie kłamię, sprzątam w pokoju, pomagam mamie... chcę być gwiazdorem, chcę być sławny. Ma siedemnaście lat. Jego marzenia są podobne do pragnień innych nastolatków, lecz w odróżnieniu od nich dopiero zdobywa wiadomości i umiejętności, jakie oni wynieśli z pierwszych klas szkoły podstawowej. Za to uczestniczy w zajęciach, o których być może śni niejeden z nich. Michał urodził się z zespołem Downa. Uczy się w społecznej szkole "Dać szansę", a w ośrodku jeździeckim Warszawskiego Klubu Rotariańskiego, wraz z innymi niepełnosprawnymi dziećmi, poddawany jest hipoterapii i przygotowuje się do zawodów sportowych. W filmie opowiada o sobie, a kamera towarzyszy mu w szkole, domu i na podwórku, w klubie jeździeckim, stajni i na zawodach, w których odnosi sukces i staje na podium zwycięzcy. Michał jest inny i inny jest jego świat, w który próbuje wprowadzić widzów jak umie, chwilami nieporadnie. Odmienność tego skośnookiego chłopca budzi sympatię. A film, mieszający dokumentalny zapis z poetycką impresją, obala stereotypowe przekonania o upośledzeniu i zarazem pokazuje trud i radość pokonywania ograniczeń wynikających z genetycznych obciążeń, które nie muszą być tak ciężkie, jeśli dźwigającemu je da się szansę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2003
  Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja")-Wyróżnienie
2017.02.11 03:10:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego