Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIĘDZY ŚNIEGIEM A SIÓDMYM NIEBEM

  • Film animowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1997
  • Barwny, 25 min

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Do wioski położonej gdzieś między pagórkiem a lasem zawitał Diabeł. Kręci sie po obejściach w nadziei, że uda mu sie zwieść na manowce jakąś niewinną duszyczkę. Trafi do chatki pani Anieli, która zrobiłaby wszystko dla poprawienia swojej pulchnej figury. Nieświadoma diabelskiego podstępu podpisuje podsunięty przez Diabła cyrograf. W zamian dostaje dwie buteleczki z cudownym eliksirem pomagającym wyszczupleć w ciągu jednej nocy. Niestety, dawka jaką połyka zmniejsza ją do rozmiarów krasnoludka. Pani Aniela ma teraz nie lada kłopot: musi odzyskaa swój normalny wzrost i uratować duszę, po którą Diabeł ma przyjść nazajutrz, tuż przed Wigilią. Jeżeli nie zdąży, Diabeł weźmie dusz jej męża, Nikodema. Za piecem w jej izbie mieszkają dwa domowe skrzaty: Pikulik i Skierka. Z ich pomocą Pani Anieli uda sie znaleźć odtrutkę na diabelski eliksir. Będzie to wymagało nie lada odwagi i poświęcenia, gdyż należy sie po nią udać aż do nieba....

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:16:35
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor