Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TWARZĄ W TWARZ Z PAPIEŻEM

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1999
  • Barwny, 49 min

Czerwcowa (1999) wizyta Jana Pawła II zelektryzowała Polskę. Wierni z całego kraju wędrowali do miejsc liturgicznych spotkań z papieżem, by wysłuchać homilii, których nicią przewodnią było tym razem hasło: "Bóg jest miłością". Autor filmu wybrał spośród osób śledzących przebieg pielgrzymki Ojca Świętego do ojczyzny reprezentantów trzech pokoleń Polaków, by wysłuchać ich refleksji obudzonych słowami Jana Pawła II, rozważań o życiu i zwierzeń. Zuzanna jest inwalidką od siódmego roku życia. Przeszła już 11 operacji, lecz ciągle chodzi o kulach. Mimo to nie traci nadziei na wyzdrowienie. Pomaga jej w tym głeboka wiara, którą wyniosła z domu. I miłość. Wkrótce czeka ją kolejny zabieg. Kornelia i Norbert mieszkają na Śląsku z trojgiem zaadoptowanych dzieci. Jako przedstawiciele 130 rodzin adopcyjnych z gliwickiej diecezji mają spotkać się z papieżem podczas jego pobytu w ich mieście. Pani Regina jest samotną rencistką. Mieszka pod Drohiczynem. Stojąc przed wejściem do ogrodu przygląda się tłumom podążającym na uroczystość liturgiczną z udziałem Ojca Świętego. Nie pójdzie jednak z nimi. Chodzi z trudem, będzie więc oglądała telewizyjną transmisję uroczystości, komentując to wydarzenie z odrobiną smutku, liryzmu i humoru. Kornelia i Norbert także nie spotkają się z papieżem. Jan Paweł II z powodu niedyspozycji nie przyjedzie do Gliwic. Zuzanna zaś zobaczy Ojca Świętego w Starym Sączu. Co więcej, reprezentując młodzież diecezji tarnowskiej wręczy mu prezent, i tak przez kilka ekscytujących sekund stanie z nim twarzą w twarz. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:10:11
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor