Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIGILIA U FRANCISZKANÓW

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1999
  • 20 '

Cechą charakterystyczną życia św. Franciszka z Asyżu, jego duchowości, było odkrycie człowieczeństwa Jezusa. Znalazło to wyraz w szczególnie uroczystym obchodzeniu Bożego Narodzenia, na co późniejszy święty, w 1223 roku - trzy lata przed śmiercią - otrzymał pozwolenie papieża. Te uroczystości, podczas których odtwarzano betlejemską stajenkę i żłóbek ogrzewany oddechem osła i wołu, stały się z czasem źródłem tradycji bardzo bliskiej katolikom w wielu krajach Europy. W filmie opowiadają o tym ojcowie Andrzej Prugar i Kazimierz Malinowski z Zakonu i Seminarium Franciszkanów Konwektualnych w Krakowie. Swoją opowieść - ilustrowaną piękną ikonografią związaną z postacią św. Franciszka i narodzinami Jezusa - snują tuż przed klasztorną wieczerzą wigilijną. O znaczeniu świąt w ich życiu prywatnym i zakonnym mówią też młodzi franciszkanie. Całość, zakończoną łamaniem się opłatkiem, wzbogacają poetyckie strofy Jana Kochanowskiego i Artura Oppmana oraz pieśni adwentowe w wykonaniu Teatru Małego św. Franciszka z Asyżu. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:10:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych