Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KAWALERIA POWIETRZNA

PI PI CZYLI PLUTON AEROMOBILNY (20)

 • Odcinek serialu
 • 26 min

Żołnierze na poligonie w Nowej Dębie. Generał życzy im szczęścia. Na rozgrzewkę ćwiczą boks # szeregowy Mrzygłód okłada się z Lasotą, któremu puszcza krew z nosa, i Pietrzakiem. Składają broń na pamięć, z zasłoniętymi oczami. Strzelają do siebie wykorzystując laserowy system "Czantoria" . Wreszcie są desantowani, szturmują. Podebrani przez śmigłowce są desantowani w innym miejscu Polski. Noc spędzają w Bieszczadach.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

BITWA Z PIECYKIEM CZYLI WOJNA O POKÓJ (21)

 • Odcinek serialu
 • 26 min

Powstawali po nocy przespanej w szałasach. Dla rozbudzenia jeden z szeregowych opowiada jaki to napisał najdłuższy list do domu, czyli "mamo przyślij mi pieniądze...", a mama odpisała: "synu a gdzie je położyłeś?" Potem robią zasadzkę. To, po co przylecieli śmigłowcami. Zasadzka okazuje się wpadką i jej realizację ostro krytykuje major Demczuk. Jest ka-ta-stro-fal-na. Odlatują. Szer. Mrzygłód powie: "Spod szałasów lecimy pod namioty". Major Demczuk, w obozowisku, na odprawie instruuje dowódców pododdziałów co do zasad bezpieczeństwa żołnierzy śpiących w namiotach. Chodzi tu o umiejętne niecenie i podtrzymywanie ognia w piecykach. Ćwiczą procedury ONZ: działanie żołnierzy na posterunku kontrolnym, rewidują "tubylcze" pojazdy, odpierają najście miejscowej ludności. "Kurde, może pojedziemy na misję pokojową", marzy szer. Mrzygłód. "By się przydało"... dopowiada szer. Kołodziej. Potem wieczorem, w namiocie staczają bitwę z piecykiem, który nie chce się rozpalić. W przeciwieństwie do nieudanej zasadzki tę bitwę wygrywają.

WYBLINKA I PRUSIK CZYLI NIE CAŁUJ SKAŁY (22)

 • Odcinek serialu
 • 26 min

Dworzec kolejowy w Tomaszowie Mazowieckim. Dawno nie jeździła pociągiem Kawaleria Powietrzna. Wsiadają, jadą. Za parę godzin są w Skałkach, na obozie-kursie wspinaczkowym. To wojskomusi umieć włazić pod górę, zjeżdżać z góry na dół. Najpierw uczą się węzełków - wyblinki, prusiki, ląże - muszą umieć je wiązać i wykorzystać. Pierwsza poręczówka. Nie całować skały, nie całować skały - krzyczy porucznik. Żołnierze nie boją się, nie stykują. Po skokach spadochronowych niewiele nas poruszy - twierdzą. Za udostępnienie terenu pod obozowisko odwdzięczają się pobliskiemu PGR-owi codzienną pracą. Dyżurny szeregowy Kseń podsumowuje swoje zajęcia - uciekłem z cywila do wojska, a tu to samo, łopata. Liczą dni do cywila - Dedece! Właśnie, do cywila i co dalej - rozmawiają o tym szeregowi Kseń, Mrzygłód i Kołodziej. "A masz naruchaną jakąś robotę?" - pyta Mrzygłód. "Mam porobotowane..." odpowie Kołodziej.

MOLTO BENE CZYLI POLSKA - WŁOCHY 2 : 1 (23)

 • Odcinek serialu
 • 27 min

EI BI SI CZYLI PSI LOS SZTURMANA (24)

 • Odcinek serialu
 • 27 min

A CÓŻ TO ZA WOJACY CZYLI TAK BYŁO JAK BYŁO (25)

 • Odcinek serialu
 • 26 min

CYWIL CZYLI ZERO ZERO DE DE CE (26)

 • Odcinek serialu
 • 26 min
2017.02.11 03:10:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor