Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NA WYSOKICH OBCASACH

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1999
  • Barwny, 27 min

W szpilkach chodzi niemal zawsze, nawet prowadzi w nich samochód. Uważa, że wysokie obcasy dodają kobiecie gracji, pewności siebie i troszkę seksu, a to bardzo ważne, jeśli chce się dobrze reprezentować firmę, zwłaszcza własną. Dba więc o swój wygląd. Jest efektowna i elegancka. Utrzymuje się w dobrej formie grając w tenisa i ćwicząc w siłowni. Jest magistrem inżynierem przemysłu spożywczego. W tym zawodzie jednak nie pracuje. Dziewięć lat temu otworzyła własną firmę. Nowo poznanym osobom nie przyznaje się co robi, choć bardzo lubi swoje zajęcie, pasjonuje ją i mogłaby o nim mówić godzinami. Do woli jednak może sobie o tym pogadać tylko raz na jakiś czas, kiedy spotka się z kolegami po fachu na imprezie przy ognisku. Rozmawiają wtedy o swoich sprawach i śpiewają: "maść na szczury, maść na szczury, co wygania szczury z dziury..." Bohaterka filmu jest bowiem szczurołapką. Zawsze pracuje w samotności, lecz godzi się, by Ewa Straburzyńska i operator Piotr Sędzikowski towarzyszyli jej przez kilka dni, odsłania przed kamerą niektóre tajniki swojej tak z pozoru nie pasującej do niej profesji. Nim przystąpi do wykonania zlecenia, zdejmuje szpilki, wkłada tenisówki i dres. Ale i wówczas jest schludna, delikatna, pachnie dobrymi perfumami. Jest przekonana, że jej przeciwnicy to esteci i łatwiej pozyska ich zaufanie wyglądając pięknie i bardzo kobieco, nawet w jakiejś brudnej chlewni i ciemnych zakamarkach. W swojej walce ze szczurami jest pełna uznania dla ich inteligencji, szanuje przywódców stada, a przed czarnymi szczurami, o których wśród szczurołapów krążą legendy, czuje respekt. W swojej walce ze szczurami ani przez chwilę nie przestaje być kobietą. Uzbrojona w latarkę i pojemnik z karmą zabijającą w ciągu kilku dni, śledzi zwierzęta, ich szlaki i zachowania. Przyzwyczaja je do swojej obecności, czule do nich przemawia, śpiewa im cichutko i zachęca do jedzenia. Jest uwodzicielska i przewrotna. Meżczyźni, którzy nie widzieli skutków jej działania, nie wierzą w jej możliwości. Pozory jednak mylą, mylą się więc i oni. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.03.30 00:43:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski