Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEPARZYŚCI

 • Serial dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2000
 • Barwny, 12 odcinków x ok. 25 min

Samotność to dla wielu ludzi najstraszniejsze, często wstydliwie skrywane uczucie. Niektórzy nie mogą jej znieść, lecz nie udaje im się znaleźć wymarzonego partnera. Zdarza się więc, że szukają pomocy w biurach matrymonialnych. Ewa Straburzyńska przez dwa miesiące, za zgodą zainteresowanych, obserwowała poczynania klientów trzech biur matrymonialnych - we Wrocławiu, Opolu i Lubaniu. Towarzyszyła im wszędzie tam, gdzie spodziewali się znaleźć swój wymarzony ideał: na dancingach dla samotnych, imprezach organizowanych przez biura, w kawiarniach, miejscach spotkań towarzyskich, na randkach. Tak powstał kolejny - po "Pierwszym krzyku" - serial dokumentalny "Czasu na dokument". Jego bohaterowie reprezentują różne grupy wiekowe i niemal wszystkie kręgi społeczne. Jest wśród nich piękny i bogaty biznesmen, ponadosiemdziesięcioletnia dama, piękne dziewczyny, wdowiec, rozwódka, atrakcyjny Polak z Chicago, przebojowa czterdziestolatka... To oczywiście nie wszyscy. Wszyscy jednak zgodzili się, by kamera przypatrywała się ich próbom znalezienia partnera lub partnerki. Niektórzy liczą nawet na to, że jeśli nie pomoże im biuro matrymonialne, być może pomoże im oglądany w całej Polsce serial. Ewa Straburzyńska urodziła się w Poznaniu, ukończyła Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, a pracuje w Oddziale TVP we Wrocławiu. Jest autorką i realizatorką wielu filmów dokumentalnych. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

1

 • Odcinek serialu
 • 25 '

Wieczorek taneczny dla samotnych zorganizowany przez Biuro Matrymonialne w Opolu. Wśród bawiących się jest Jola, trzydziestodwuletnia mieszkanka wsi, matka czworga dzieci. Przyszła na zabawę po raz pierwszy od pięciu lat. Poznaje Krzysztofa i jest nim oczarowana. Na wieczorku jest też starsza od Joli o kilkanaście lat Grażyna. Po trzech nieudanych małżeństwach już od roku bezskutecznie poszukuje nowego partnera. Prowadzi wprawdzie stoisko monopolowe w dużym sklepie samoobsługowych, lecz mężczyźni, którzy tam przychodzą nie zasługują, jej zdaniem, na uwagę. W Biurze Matrymonialnym w Lubaniu pojawia się Leszek. Ma 50 lat, jest po rozwodzie i szuka lekarstwa na tragiczną miłość. W podobnym biurze we Wrocławiu Mateusz, wdowiec z dwojgiem małych dzieci, ma nadzieję znaleźć kobietę, która zaopiekowałaby się nim i jego potomstwem. Anna natomiast, 83-letnia dama z dzielnicy zwanej we Wrocławiu "trójkątem bermudzkim", marzy o spotkaniu pana, którego obdarzyłaby gorącą, namiętną miłością. Podobnej miłości pragną Danuta i Beata - matka i córka. Tymczasem Jola i Krzysztof, którzy poznali się na wieczorku tanecznym w Opolu, spotykają się na pierwszej randce.

2.

 • Odcinek serialu
 • 25 '

Krzysztof, po udanej randce z Jolą, wybiera się z pierwszą wizytą do jej domu na wsi. Niepokoi się trochę, jak przyjmą go dzieci nowej znajomej, zwłaszcza nastolatka Ania. Pani Grażyna natomiast, od roku poszukująca partnera, spotyka się z Adamem, klientem biura matrymonialnego.Rozwodnik Leszek, klient biura matrymonialnego w Lubaniu, cierpi z powodu nieuleczalnej miłości. Szuka pomocy nie tylko w biurze, także u parapsychologa. Ten jednak nie jest w stanie mu pomóc. Zrozpaczony postanawia więc szukać lekarstwa u innego, równie nietypowego specjalisty. Pani Ania, wiekowa dama z wrocławskiego "trójkąta bermudzkiego", pragnie poznać mężczyznę, którego mogłaby obdarzyć gorącym uczuciem. Tymczasem trafia do szpitala. Jej stan jest bardzo ciężki. Tam jednak otrzymuje pierwsze oferty. We wrocławskim biurze matrymonialnym pojawia się pani Irena. Jest wdową. Uwielbia dyskoteki i dotąd tam właśnie szukała nowego partnera. [źródło: www.tvp.com.pl]

3

 • Odcinek serialu
 • 25 '

Jola zwierza się, że zakochała się w Krzysztofie. Tymczasem on zmienia mieszkanie i decyduje się na start w ogłoszonym we Wrocławiu konkursie na prezentera radiowego. Pani Grażynka po randce z Adamem znów idzie na wieczorek dla samotnych. Adam, choć sympatyczny, nie spodobał się jej jednak. Nadal więc szuka mężczyzny, który spełniłby jej oczekiwania. "Dama na żelaznym rumaku", nie rozstająca się z rowerem Irena, bywalczyni dyskotek i dancingów, idzie na kolejny wieczorek dla samotnych. Pani Ania z "trójkąta bermudzkiego" natomiast dostaje w szpitalu ofertę matrymonialną. Razem z panią Danusią, pacjentką z sąsiedniego łóżka, w odpowiedzi na nią redagują list. W biurze matrymonialnym w Lubaniu zjawiają się dwie atrakcyjne kobiety: trzydziestosześcioletnia Violetta i dwudziestodwuletnia Magda. Magda, za namową Violetty, chce wziąć udział w pierwszych w tym mieście wyborach Miss Lubania. Danuta spotyka się z panem Bolkiem. Mężczyzna jest jej wielkim wielbicielem, lecz wymagająca wdowa zdaje się tego nie dostrzegać. Z pomocy wrocławskiego biura matrymonialnego chce skorzystać trzydziestodwuletni Marek - Polak od 17 lat mieszkający w Chicago.

4

 • Odcinek serialu
 • 25 '

Magda startuje w eliminacjach do wyborów Miss Lubania, a Krzysztof - w konkursie na prezenterów radiowych. Pani Grażyna spotyka sie z kolejnym samotnym meżczyzną i ten nareszcie jej się podoba. Tymczasem Irena szaleje na kolejnym wieczorku zapoznawczym. Pani Ania zaś wychodzi ze szpitala, a do domu odwozi ją wnuk, który specjalnie w tym celu przyjechał z Londynu. Pani Ula z biura matrymonialnego we Wrocławiu przesyła Markowi do Chicago trzy ofrety. Krzysztof przeprowadza z Jolą zasadniczą rozmowę.

5

 • Odcinek serialu
 • 25 '

Magda intensywnie przygotowuje się do finału wyborów Miss Lubania. A Krzysztof po konkursie na prezentera radiowego postanawia zwrócić się o pomoc logopedy. W biurze matrymonialnym zjawia się nowy klient - Tadeusz. Jest wdowcem z dwójką dzieci. Bardzo źle znosi samotność. Pragnie znaleźć żonę - przyjaciółkę. Kasia, dwudziestotrzyletnia ekspedientka i zarazem studentka marketingu, jest w rozterce. Dziewczyna wprawdzie nie szuka partnera przez biuro matrymonialne, lecz jej oferta dotarła jednak przez Internet do klienta wrocławskiego biura, Marka z Chicago.Teraz zastanawia się, czy czekać na zainteresowanego nią Marka, czy spotkać się z kimś innym. Sebastian, najmłodszy synek Joli, rozchorował się i trzeba go odwieźć do szpitala. Tymczasem w kontaktach Joli z Krzysztofem następuje nieoczekiwany zwrot.

6

 • Odcinek serialu
 • 25'

Krzysztof jednak spotyka się z Jolą, a ona - tak bardzo spragniona kogoś bliskiego - pisze o nim wiersze i modli się, by ją pokochał. Tymczasem wnuk pani Ani wraca do Londynu, lecz przed wyjazdem załatwia, by babcią zajęła się opiekunka społeczna. Panią Anię odwiedza też sąsiadka Jadzia i wówczas - jak zwykle - rozmawiają o mężczyznach i miłości. Magda przechodzi do finału konkursu na miss Lubania. Natomiast pani Grażyna z działu monopolowego jest coraz bardziej zafascynowana majorem - z wzajemnością. Wśród poszukujących partnerki pojawia się nowa postać: prezes, ze swoim nieodłącznym asystentem.

7

 • Odcinek serialu
 • 25'

Magda jednak nie zostaje miss Lubania. W tym samym czasie matka rodzi jej braciszka, a wkrótce lokalna telewizja zaprasza j próby kamerowe.
Prezes za pośrednictwem biura matrymonialnego umawia się na spotkanie z panią Danusią, atrakcyjną wodową. Pani Ania natomiast dowiaduje się, że ktoś się nią zainteresował.
Znajomość pani Grażyny z majorem nabiera rumieńców do tego stopnia, że kobieta zaprasza partnera do swego domu. Krzysztof tymczasem nadal odwiedza Jolę. Uszczęśliwona tym kobieta pyta Anię, najstarszą córkę, czy mówiłaby do niego "tato".

8

 • Odcinek serialu
 • 25'

Pan prezes spotyka się z panią Wandą. Nieodłączny asystent Piotruś ciągle jednak przeszkadza pracodawcy, tym razem absorbując go sprawą Barona, psa prezesa pozostwionego w samochodzie. Mimo to randka wydaje się udana i potencjalna para umawia się na wspólną wycieczkę.
Randkę ma też pani Ania. Spotyka się z przystojnym i eleganckim panem Kazimierzem, klientem wrocławskiego biura matrymonialnego. Mężczyzna bardzo jej się podoba, lecz Dama z trójkąta bermudzkiego trzeźwo patrzy na życie i dobrze wie, że z tej mąki chleba nie będzie. Rzeczywiście, pan Kazimierz ponownie udaje się do biura matrymonialnego.
Magdzie nie powiodło się w konkursie na miss Lubania, ale właśnie udaje się do lokalnej telewizji na pierwsze przesłuchanie.
Tymczasem w Opolu odbywa się zabawa andrzejkowa. Bawią się na niej Grażyna z Majorem oraz Jola z Krzysztofem. Jest tam też disc jockey Przemek. Wydaje się, że nie powinien mieć kłopotów ze znalezieniem partnerki, ale - o dziwo - widać mu się nie wiedzie, skoro idzie do wróżki.

9

 • Odcinek serialu
 • 25'

Jola dzwoni do Krzysztofa, by złożyć mu życzenia urodzinowe i spytać, czy przyjedzie do niej. Okazuje się, że ukochany ma inne zajęcia, mimo to Jola stara się jak najładniej zapakować prezent dla niego, w czym pomagają jej dzieci. W tym czasie Krzysztof spotyka się z inną dziewczyną.
Prezes i jego asystent Piotruś oglądają film wideo z wycieczki, z której pryncypał jest bardzo zadowolony.
Panią Anię natomiast odwiedza pani Danusia, znajoma ze szpitala. Dama z trójkąta bermudzkiego opowiada jej o poznanym właśnie panu Kazimierzu, wspomina przy tej okazji swoich naiwnych narzeczonych.
Disc jockey Przemek spotyka się z Kasią, o czym ona opowiada swoim koleżankom.
Pani Irena, wielbicielka tańca i jazdy na rowerze, znów pędzi do lokalu na dancing, by pobawić się po raz ostatni przed adwentem.

10

 • Odcinek serialu
 • 24'

Pani Irena czeka na mężczyznę, który wybrał jej ofertę spośród kilkudziesięciu innych. Zaprosiła go do siebie, choć nie ma pewności, czy postąpiła słusznie. Ze swych wątpliwości zwierza się Agnieszce, swojej sąsiadce i przyjaciółce.
Tymczasem pan Tadeusz, jak zwykle od wielu już lat, uczestniczy w próbie wrocławskiego kabaretu "Antykwariat". Założyła go owdowiała pani Irena, która energicznie kieruje zespołem i pisze dla niego teksty, a z panem Tadeuszem bez przerwy się sprzecza, jakby w zgodzie ze znanym porzekładłem: kto się lubi, ten się czubi.
Magda bardzo dużo czasu poświęca kilkutygodniowemu braciszkowi. Rodziców cieszy to, a zarazem martwi. Chcą, by córka wreszcie znalazła sobie partnera. Magda jednak woli zajmować się Maciusiem, a plany na przyszłość wiąże raczej z telewizją lokalną, w której z powodzeniem zadebiutowała.
Pan Mateusz, po śmierci żony samotnie wychowujący dwoje dzieci, traci pracę. Dzwoni do urzędu zatrudnienia, by dowiedzieć się, czy jedyna oferta, jaką w nim znalazł, jest jeszcze aktualna.

2017.02.11 03:11:23
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego