Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ROZMOWA Z KAMIENIEM

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • 20'

Suwalszczyzna - ziemia, na której przed milionami lat rodziły się kamienie i pozostawione przez cofający się lodowiec leżą teraz pośród pól. Ziemia, w której na przestrzeni wieków różne nacje - Jadźwingowie, Prusowie, Polacy, Litwini, Białorusini, Żydzi - pozostawiły swe kości. Właśnie tam, na pięknym pograniczu, gdzie od wieków mieszają się kultury, odbywają się międzynarodowe plenery rzeźbiarskie INTERGRART, podczas których artyści wydobywają z miejscowych kamieni swe plastyczne wizje. Waldemar Czechowski towarzyszył z kamerą uczestnikom dwóch takich plenerów - w 1998 i 1999 roku. Plonem tej asysty jest impresyjny, poetycki dokument o związkach człowieka z kamieniem, trwaniu, przemijaniu i czasie. Filozoficzne refleksje snują w nim Maja Kwiatkowska, Andrzej Strumiłło i Bogdan Markowski oraz inni uczestnicy plenerów. Niezwykłą, pełną zadumy atmosferę budują w filmie poetyckie strofy Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej oraz piękne zdjęcia oddające urodę Suwalszczyzny i kamieni - tkwiących w ziemi, kruszonych przez czas, odmienianych rękami człowieka. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:12:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency