Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BUDKA SUFLERA W NOWYM YORKU

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2000
 • Gatunek:
  Reportaż, Film o sztuce
 • Barwny, 52 min

Film dokumentalny o pobycie Budki Suflera w Nowym Jorku i koncercie w renomowanej Carnegie Hall. Okolicznościowy występ jest okazją do przypomnienia 25-letniej historii zespołu. Lata działalności artystycznej wspominają członkowie grupy: Mieczysław Jurecki, Marek Raduli, Tomasz Zeliszewski, Romuald Lipko, Krzysztof Cugowski. Wypowiedzi muzyków uzupełnione są fragmentami koncertu zarejestrowanego 18 listopada 1999 roku w Carnegie Hall. Koncert ten zamykał obchody jubileuszu Budki Suflera, która ćwierć wieku temu wylansowała swój pierwszy przebój "Sen o dolinie". Pierwotnie zespół miał wystąpić w Stanach Zjednoczonych w czerwcu, jednak nagła i poważna niedyspozycja Krzysztofa Cugowskiego uniemożliwiła podróż. Koncert trzeba było odwołać i ustalić nowy termin. Wokalista wyzdrowiał i w pełni sił wyruszył na podbój Ameryki w listopadzie ubiegłego roku. Wraz z zespołem polecieli za ocean dwaj jego dawni soliści: Romek Czystaw i Felicjan Andrzejczak. Obaj zaśpiewali podczas nowojorskiego koncertu. Występ rozpoczął się punktualnie o dwudziestej. Na sali był komplet gości, przeszło trzy tysiące osób. Pierwsze utwory publiczność przyjęła ze spokojem, ale już po kilkudziesięciu minutach każdą piosenkę nagradzała owacjami na stojąco. Wiele osób tańczyło pod sceną. Tak żywiołowego przyjęcia zespół się nie spodziewał. Po koncercie zadowoleni muzycy komentowali: "publiczność była więcej niż fantastyczna". "Występ w Carnegie Hall jest miarą sukcesu muzyków, dowodem możliwości marketingowych i finansowych ich menedżerów oraz znaczącym gestem szacunku dla fanów" - pisała polska prasa.Budka Suflera jest pierwszym polskim zespołem rockowym, który wystąpił w tej niezwykle prestiżowej sali. Wcześniej dostąpili tego zaszczytu wykonawcy muzyki poważnej, m.in. Ignacy Paderewski, Krystian Zimmerman oraz Orchestra of Poland. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:18:41
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego