Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAMIĘCI HENRYKA ŁASAKA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Gatunek:
  Film biograficzny
 • 22'

Film prezentowany w telewizyjnym cyklu: GWIAZDOZBIÓR POLSKIEGO SPORTU, poświęcony kolarzowi, dwukrotnemu uczestnikowi Wuścigu Pokoju, trenerowi polskiej kadry szosowców (1967-1973) Henrykowi Łasakowi (1932 - 1973).
Sylwetka Henryka Łasaka, dwukrotnego reprezentanta Polski w Wyścigu Pokoju w 1954 i 1955 roku, wybitnego szkoleniowca. Był dobrym zawodnikiem, jednak prawdziwą popularność i uznanie zdobył za osiągnięcia na stanowisku tenera kadry narodowej polskich kolarzy. Wychował brązowych medalistów mistrzostw świata (1971) i srebrnych igrzysk olimpijskich (1972). Tak jak mówiono o bokserach "drużyna Stamma", tak też pisano o kolarzach, "ekipa Łasaka". Jest to najlepszym dowodem jego fachowości oraz popularności wśród zawodników i kibiców. Po zakończeniu kariery zawodowej nie od razu został trenerem. Przez lata asystował ówczesnemu szkoleniowcowi kadry, Władysławowi Wandorowi. W 1967 roku przejął jego funkcję. Był bardzo oddany pracy trenerskiej, wzorem swojego mistrza, Wandora, prowadził dokładną i drobiazgową obserwację zawodników, ich możliwości, postępów oraz rozwoju kolarskiej strategii. Ustalał nowe metody treningu, starał się doskonalić nie tylko warsztat techniczny zawodników, ale również umiejętność pracy w grupie, zgrania poszczególnych kolarzy, tak, by tworzyli znakommicie rozumiejącą się drużynę. Był jednym z niewielu dobrych i profesjonalnych trenerów w historii polskiego sportu. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym, 5 stycznia 1973 roku w Skamielnej pod Zakopanem. W prezentowanym filmie zmarłego przedwcześnie trenera wspominają zawodnicy, współpracownicy oraz rodzina.
Źródło: www.tvp.com.pl

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:14:01
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych