Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LECZNICA POD ŚW. FRANCISZKIEM

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • Barwny, odcinki x ok. 25 min

13-odcinkowa telenowela dokumentalna, której bohaterami są lekarze weterynarii z trzech klinik weterynaryjnych oraz ich pacjenci.
Wszystkie przedstawione w serii sytuacje są autentyczne - widzowie będą mogli obserwować pracę weterynarzy z wielkiego miasta (Łodzi), leczących przede wszystkim zwierzęta domowe, oraz lekarzy pracujących w prowincjonalnych placówkach (m.in. w Konstantynowie), mających pod swoją opieką głównie zwierzęta gospodarskie i hodowlane - ale nie tylko. Wśród czworonożnych pacjentów znajdą się również zwierzęta egzotyczne - takie jak kaiman, słoń i strusie.
Uwiecznione przez realizatorów wydarzenia pełne są dramatyzmu i napięcia, jakie towarzyszą ratowaniu życia i zdrowia zwierząt - cierpiących na różne choroby, potrąconych przez samochody, nękanych przez pasożyty. Nie brak jednak również sytuacji zabawnych, a nawet komicznych. Właściciele chorych zwierząt reagują bardzo emocjonalnie - nie kryjąc ani radości, gdy ich podopieczny wyzdrowieje, ani smutku, gdy nie ma już szans na uratowanie mu życia.
Ta seria opowiada o ludziach wrażliwych, którzy nie traktują zwierząt jak rzeczy, tylko jako czujące istoty, potrzebujące nie tylko miski strawy, ale i ludzkiej przyjaźni. Opowiada też o zwierzętach - tak, że nie sposób nie czuć do nich sympatii. Ukazuje zaangażowanie lekarzy weterynarii i dylematy, przed którymi stają. Autorzy cyklu mają nadzieję, że zwróci on uwagę telewidzów na cierpienie zwierząt, na fakt, że w zdominowanym przez ludzi świecie potrzebują one ludzkiej opieki, miłości i pomocy. Może dowiemy się także czegoś więcej o nas samych ludziach. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:14:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency