Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OGRYZEK I KWIAT JABŁONI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • Barwny, 25 min

Wsiedli do swojego starego mercedesa i postanowili jechać tak długo, dopóki starczy benzyny. Samochód zatrzymał się w Kamionce. Stoi tam w ogrodzie do dziś, już od sześciu lat. Właściciel ma zamiar urządzić w nim kurnik. Na razie na dachu pojazdu umieścił kilka obrazów. Inne oparł o pnie drzew, powiesił na sznurach do suszenia bielizny. Płótno, na którym namalował ogryzek jabłka, znalazło się akurat wśród gałęzi kwitnącej jabłoni - zawarł się w tym symboliczny bieg życia. W gminie Kamionka - w pobliżu Lubartowa, na Lubelszczyźnie - osiadło wielu twórczych ludzi, którzy jeszcze nie tak dawno mieszkali w mieście. Jeden maluje, inny buduje instrumenty perkusyjne, jeszcze inny tworzy oryginalną biżuterię. Ktoś właśnie tu znalazł doskonałą glinę na ceramikę, a jeszcze ktoś eksperymentuje z tkaniną, by pokryć nią indiańskie tipi. Ktoś zaprojektował przenośną scenę i salę koncertową na pięćset osób, którą w krótkim czasie można postawić w dowolnym miejscu i łatwo sprawić, że - jeśli trzeba - koncertu wysłucha nawet dwa tysiące osób. Kobiety założyły zespół perkusyjny Mama-bum, o bardzo interesującym brzmieniu, mężczyźni zaś - zespół Ska-Leczeni. Cała okolica może korzystać z efektów ich twórczych poszukiwań. Nie wrócą do miasta. Koło Kamionki czują się u siebie, na miejscu. Wrastają w tę ziemię, żyją swoim, ale i jej życiem Słoma, Bożena Bisinger, Artur Trojanowski, Elżbieta i Jerzy Pęczułowie, Kazik Malinowski, Dariusz Nakonieczny i Jacek Warszawa. W filmie pokazującym ich twórcze działania niektórzy opowiadają o sobie i o tym, czym stała się dla nich gmina Kamionka i mieszkanie na wsi, blisko natury - jej piękna i zmiennego rytmu, który zmusza do działania, zastanowienia nad sobą i tym, co naprawdę ważne. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:15:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl