Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CAŁY TEN ZGIEŁK

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • Barwny, 55 min

Cipiór i Gracek znają się od dwudziestu lat. Łączy ich przyjaźń, a przede wszystkim miłość do jedynego w swoim rodzaju motocykla - harleya-davidsona. Zdaniem harleyowców, ta maszyna jak żadna inna daje poczucie wolności. Cipiór i Gracek to wiedzą, kiedy wyrywają się za miasto i na motorach ryczących w sposób im tylko właściwy pędzą, dokąd chcą. Rozpalają ognisko, patrzą na zachód słońca, wdychają dym i ciszę. Nie potrzeba im słów. Harley-davidson daje nie tylko poczucie wolności, także więź, przynależność do klanu. Żeby się do niego dostać, trzeba mieć kupę forsy. Maszyna może kosztować nawet 100 tysięcy. Tysiące wydaje się na ubiór -tego wymaga styl. Daniel z Wołowa dobrze o tym wie, ale może tylko marzyć. Na razie kupił starego junaka. Jeździ na giełdy i kupuje drobne akcesoria, by swoją maszynę jakoś poprzerabiać i choć troszkę upodobnić do nieosiągalnego przedmiotu pożądania. To oczywiście złudzenia. Tylko prawdziwy harley może dać to, czego pragnie: możliwość jeżdżenia w grupie fajnych ludzi i przynależność do dobrego klubu. Cipiór, Gracek, Witek, Marek, Dentysta nie muszą myśleć o czymś takim. Mają pieniądze i możliwości. Z rykiem maszyn pędzą na zjazdy. Jest tam poczucie wspólnoty, gadanie o harleyach, alkohol i piękne dziewczyny, które lubią jeździć na tylnym siedzeniu. Media podzieliły motocyklistów na harleyowców i innych. Piotr Lenar sprawdza, czy słusznie. Przygląda się klanowi ludzi w kurtkach z czarnej skóry, nabijanych srebrnymi gwoździami. Wchodzi do ich bogatych domów i miejsc, w których pracują. Zagląda do warsztatów, które wyspecjalizowały się w naprawach tylko tych owianych mitem maszyn i świetnie prosperują. Uczestniczy w umówionych spotkaniach. Staje się świadkiem spotkań niespodziewanych, gdzieś w drodze. I przygląda się Danielowi z Wołowa - jak ciężko pracuje, a na własność nie ma nawet mieszkania, tylko kąt u siostry, stary motocykl i marzenia. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:19:44
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman