Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYPALENI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2000
  • Barwny, 46 min

Piotr jest dziennikarzem. Wmawia sobie, że szczurem nie jest, więc w wyścigu szczurów nie uczestniczy. Kasia z ekspedientki w sklepie z dnia na dzień stała się prowadzącą audycję w jednej z komercyjnych rozgłośni. To zajęcie pochłonęło ją bez reszty. Pracowała o bardzo trudnej porze, by się utrzymać w dobrej formie, brała środki dopingujące. Dziś jest uzależniona. Robert i Żaneta prowadzą firmę doradztwa personalnego - są tzw. łowcami głów. Pomagają firmom znaleźć nowych pracowników. Agnieszka jest absolwentką wyższej uczelni. W rodzinnym miasteczku nie ma szans na pracę, jedzie więc do Warszawy. Rodzice, którzy znają córkę, jej konsekwencję i możliwości, są pewni, że sobie poradzi. Dziewczyna trafia do firmy Roberta i Żanety. Poddaje się testom, poznaje oczekiwania potencjalnych pracodawców, którzy spodziewają się, że będzie moblina, elastyczna i nie założy rodziny. Nie wie, iż przyjazd z prowincji zwiększa jej szanse: komuś takiemu jak ona, kto za niemałą sumę wynajął pokój lub mieszkanie i nie ma czasu na długie poszukiwania, można zaproponować płacę nawet o 40 proc. niższą niż mieszkańcowi stolicy. Wraz z innymi kandydatami do pracy Agnieszka wyjeżdża za miasto. Tam, w terenie, będzie poddana ostremu sprawdzianowi. Jeśli przyszła pracodawczyni, bacznie obserwująca uczestników testu, wybierze ją, dziewczyna będzie sobie mogła powiedzieć, że z pierwszego etapu wyścigu szczurów wyszła zwycięsko. Ale to tylko pierwszy etap. Wszyscy bohaterowie filmu uczestniczą w takim wyścigu, choć nie wszyscy w tym samym i na tym samym poziomie. Kasia wypaliła się przy mikrofonie. Robert i Żaneta pracują ustawicznie - w biurze i w domu. Monika, właścicielka firmy właśnie wybierająca dla niej nowe lokum, przyjechała kiedyś do Warszawy z małego miasta, z plecakiem. Do wszystkiego, co dziś osiągnęła, doszła sama, lecz zapłaciła za to słono: nie ułożyła sobie życia osobistego. Inni - mężczyźni starający się dotrzymać kroku konkurencji, rozwinąć swoje firmy, zwiększać dochody - lądują na oddziałach kardiologicznych z zawałami serca. Tam mają czas na zastanowienie. Piotr - dziennikarz, znany z telewizyjnego ekranu - zarzeka się, że jego ta sytuacja nie dotyczy. Być może. Z zagranicznymi firmami i pracodawcami przyszły jednak do naszego kraju nowe wymagania, zachowania, cele i styl bycia. Przyszły nowe kryteria, metody, a nawet niezgodne z naszym prawem badania z użyciem tzw. wykrywacza kłamstw. Czy młodzi ludzie wchodzący w samodzielność mają możliwość wyboru? [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:16:01
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych