Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JEŚLI JEST TU JEGO ŚLAD

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1992
  • 30 min

Dokument poświęcony Juliuszowi Burskiemu, zmarłemu w lipcu 1990 roku przewodniczącemu Komitetu Kinematografii. Był reżyserem i aktorem, pisał o filmie i teatrze, był dobrym organizatorem, pomagał wielu reżyserom na planie filmowym, pisał także wiersze, ale nigdy ich nie opublikował. Ma w swoim dorobku wiele audycji radiowych, spektakli teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmowych. Przyjaciele mówią o nim, że umiał smakować życie, był "duszą otwartą, przyjazną i zawsze pomocną". Tak właśnie wspominają go Norwedzy ze szkoły filmowej na Lofotach, gdzie Juliusz Burski wykładał.
W filmie Andrzeja Titkowa swojego kolegę i mistrza wspominają Janusz Morgenstern, Andrzej Kondratiuk, prof. Andrzej Ajnenkiel, Andrzej Osęka, Jerzy Koenig, Wiesław Wodecki, Alina Głowacka, Władysław Daniszewski, Irena Byrska, Irena Sławińska, Maja Komorowska, Jerzy Sztwiertnia. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:27:25
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.