Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PORTRET MĘSKI WE WNĘTRZU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1999
  • Barwny, 48 min

Wyruszają z najdalej na zachód wysuniętego punktu Europy - z portu Palma na Wyspach Kanaryjskich. Płyną na Wyspy Karaibskie. Na pokładzie jachtu "Gemini" jest ich pięciu. Szósty w ostatniej chwili zrezygnował z wyprawy i kiedy tamci podnoszą żagle, tańczy uradowany grą orkiestry koncertującej na jednej z ulic miasteczka. Pokonujący Atlantyk myślą, że zwariował. On być może tak myśli o nich. Przez wiele dni będą musieli znosić swoją obecność w ciasnych pomieszczeniach jachtu, zmagać się z żywiołem, odbywać wachty, jeść konserwy - wszystko pod czujnym okiem kamery Filipa Bajona. Jachtem dowodzi kapitan Andrzej Piotrowski. Oprócz znanego reżysera filmowego, załogę tworzą: Józef Olechowicz, Stanisław Kasiarz i Marek Kamiński. To na nim właśnie koncentruje się uwaga wszystkich. Mają doświadczenia żeglarskie, ciekawi więc są jego doświadczeń z długich wędrówek przez śnieżno-lodowe, podbiegunowe pustki. Kamiński zresztą na środku oceanu obmyśla trasy kolejnych wypraw. Inni uczestnicy rejsu podrzucają mu pomysły: może pokonanie chińskiej rzeki Jangcy, a może przejście przez wszystkie kontynenty? Piątego dnia rejsu siadają do Wigilii, pod choineczką uwieszoną u sufitu kabiny. Potem witają Nowy Rok. Pogoda jest wyjątkowo łaskawa, a wiatry pomyślne. Rejs przebiega gładko, pośród rutynowych zajęć i rozmów. Zmieniają się przy sterze, łowią ryby, słuchają radia. W dwudziestym dniu wybucha nagła scysja między kapitanem a Stanisławem. I jest to jedyne burzliwe zdarzenie wyprawy. A jednak wszyscy z ulgą patrzą na zarys lądu, który wreszcie pojawia się na horyzoncie i przybliża z każdą chwilą. To męska rzecz - żeglowanie. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:17:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski