Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PREISNER CZYLI DROGA DO SUKCESU

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1995
 • Gatunek:
  Film muzyczny, Film o sztuce, Film biograficzny
 • Barwny, 52 min

Wypowiedź Zbigniewa Preisnera, kompozytora m. in. muzyki filmowej, rejestrowana w jego domu, w drodze do miejsca urodzenia, w studio nagrań.
Przypomnienie przełomowych, najważniejszych momentów z życia Zbigniewa Preisnera, opowiedzianych przez samego kompozytora. Preisner prowadzi kamerę śladami ważnych dla niego miejsc pod kątem artystycznym. Opowiada o pierwszych fascynacjach muzyką kościelną i pieśniami religijnymi wykonywanymi przez górali z Nowego Targu. Wspomina czasy "Piwnicy Pod Baranami", współpracę z aktorami Teatru Starego w Krakowie, opowiada o krakowskich kawiarenkach, w których toczyło się życie towarzyskie i intelektualne krakowskich artystów. Przypomina także nagranie ścieżki dźwiękowej do filmu Waldemara Krzystka "Zwolnieni z życia". W filmie wykorzystano fragmenty filmów, do których muzykę stworzył Preisner: "Podwójne życie Weroniki" Krzysztofa Kieślowskiego oraz "Prognoza pogody" Antoniego Krauze.
Źródło: www.tvp.com.pl

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2018.02.15 23:43:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski