Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TU SIĘ ZACZĘŁO - NOWY ORLEAN

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1980
 • Gatunek:
  Film o sztuce
 • Barwny ; 16 mm ; 30'

Willis Conover na pewno wie, gdzie TO się zaczęło ; prowadzi nas TAM, gdzie narodził się JAZZ, w Nowym Orleanie. Potwierdzają to Alvin Alcorn, Danny Barker, Ellis Marsalis i Don Marquis. [Katalog The American Center 1995]
Na Congo Square najpierw w okresie niewolnictwa tańczono jumbę i obrzędowe bamboula przy dźwiękach tam-tamów. Odprawiano ceremonie Voodoo, później tańczono i śpiewano bluesa , towarzyszyło temu banjo ulubiony instrument czarnej ludności Louisiany. Prawie osiemdziesiąt lat temu plac był widownią występów, praojca jazzu, nowoorleańskiego kornecisty twórcy ,,hot-bluesa''- Buddy Boldena ; grano też ragtime i marszowe kawałki, późniejsze standardy tradycyjnego jazzu,wyćwiczone w pogrzebowych konduktach. Instrumenty oglądamy w Muzeum Jazzu; weterani grają w Preservation Hall...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:22:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego